Для того, щоб правильно діяти, необхідно знати, а для того, щоб знати – навчатися

ПЛАН  УРОКУ

Група № 37
Професія: «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр»,
Тема: Надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках .

Мета:
Ø ознайомити учнів з послідовністю надання першої допомоги потерпілим, сформувати знання та вміння надавати долікарську допомогу;

Ø розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, формувати у учнів впевненість у необхідності збереження спокою, зібраності, вміння цілеспрямовано зробити все можливе для надання найбільш ефективної першої допомоги потерпілому;

Ø виховувати почуття відповідальності за здоров’я та життя людини.


Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: робота в малих групах.

Дидактичне забезпечення:  конспект, підручник «Основи охорони праці», Л.Е,Вінокурова, Київ-2001, таблиці, слайдова презентація, відео.

Матеріально-технічне забезпечення: засоби надання першої допомоги, телевізор, ноутбук.

Міжпредметні зв’язки:
Ø біологія, теми: «Система кровопостачання. Серцево-судинна система. Органи дихання»;

Ø основи медико-санітарної підготовки, тема «Надання першої допомоги»;

Ø захист Вітчизни, тема «Надання першої допомоги»;

Ø виробниче навчання та практика.

 
ХІД  УРОКУ
1.      Організаційний момент.
Перевірка наявності учнів на уроці.
Вступне слово вчителя. Психологічне налаштування учнів до роботи на уроці. Умовно розділяємо навчальну групу на 2 бригади.
2.      Актуалізація опорних знань.
v Відео№1;
v перевірка домашнього завдання методом  діалогу за темами: «Причини  нещасних випадків на виробництві»; «Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і професійних отруєнь».
Учні однієї бригади задають питання з обраної теми учням іншої бригади. Оцінюється логічність, послідовність поставлених питань та повні відповіді на них.
Питання до теми «Причини нещасних випадків на виробництві»:
1.Що називають нещасними випадками?
2.За якими ознаками класифікують нещасні випадки?
3.Які причини нещасних випадків?
4.З яких причин нещасні випадки  відбуваються частіше?
Питання до теми  «Розслідування та облік нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і професійних отруєнь».
1.Послідовність  дії керівника при нещасних випадках на виробництві?
2.Який склад комісії з розслідування нещасних випадків на виробництві та профзахворювань?
3.Які обов'язки комісії з розслідування нещасних випадків на виробництві та профзахворювань?
4.Яким чином оформлюється результат роботи комісії з розслідування нещасних випадків на виробництві та профзахворювань?
5.Який термін роботи комісії з розслідування нещасних випадків на виробництві та профзахворювань?

 Висновки. Відео №2(нещасні випадки на виробництві у Херсонський обл.)

 Мотивація навчальної діяльності.
      Розкриття значимості теми надання першої допомоги для життя людини.
3.      Пояснення нового матеріалу:
План
1.Що називається першою долікарською допомогою?
          
       2.Послідовність надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках на виробництві.
       3.Засоби надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках на виробництві.
      4.Надання реанімаційних заходів.      
      5. Штучне дихання, способи .
      6.Зупинення кровотечі.
       7.Способи накладання пов'язок.
v демонстрація викладачем практичних вправ з надання  першої долікарської допомоги;
План
1.    Надання реанімаційних заходів.
2.    Зупинення кровотечі.
3.    Способи штучного дихання , правила надання.


4.    Накладання пов'язок.






v висновки та відповіді на запитання учнів з нової теми;
4.      Закріплення теми:
v відповіді на тести (індивідуальна письмова робота);
v учням роздаються практичні завдання щодо нещасних випадків на виробництві.
5.      Підведення підсумків уроку. Аналіз навчальної діяльності учнів.
6.      Домашнє завдання: прочитати розділ 6 параграфи: 6.1-6.4  підручника Л.Е.Вінокурова, Київ-2001 «Основи охорони праці»,;

 «Надання першої допомоги». Сайт: posibnyky.vntu.edu.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий